Často kladené dotazy

Pokud se chystáte na letecký zážitek a máte spoustu dotazů, zde je shrnutí odpovědí, které by Vám mohly pomoci.

Často kladené dotazy

Pokud se chystáte na letecký zážitek a máte spoustu dotazů, zde je shrnutí odpovědí, které by Vám mohly pomoci.

Je to bezpečné?

Letectví je známé jako nejbezpečnější způsob přepravy. Riziko nehody v letadle je násobně nižší, než riziko nehody v autě po cestě na letiště. Bezpečnost zajišťujeme nejen bezvadným stavem letadla splňující všechny povinné prohlídky, ale také profesionálními piloty s bohatými zkušenostmi z obchodní letecké dopravy. U nás nelétáte s nováčky, kteří teprve sbírají zkušenosti.

Co je zahrnuto v ceně?

V ceně je vše od úvodního občerstvení, přes pronájem letadla, pilota, palivo až po poplatky letišti. V případě prodloužení letu kvůli náhlé změně počasí, nebo zdržení kvůli pokynům řídícího letového provozu, neplatíte nic navíc.

Co když bude špatné počasí?

V případě špatného počasí přeplánujeme let na nejbližší vhodný termín, který umožní jeho bezpečné a příjemné provedení. Tyto změny nejsou neobvyklé, je proto vhodné být flexibilní s termínem uskutečnění letu.

Můžu změnit místo, nebo čas odletu? 

Létáme z letiště v Brně – Tuřany, po předchozí domluvě můžeme letět i z jiného letiště. Pro změnu termínu letu nás prosím kontaktujte minimálně 24 hodin předem.

Jak se dostanu na letiště?

Zážitek Pilotem na zkoušku začíná v briefingové místnosti Volantis Professional Flight School na adrese Mikulčická 1131/2a, 627 00 Brno – Slatina, a poté se přesuneme na letiště. Adresa letiště je Karkulínova 27, Brno – Tuřany. Na obou místech můžete využít bezplatné parkování.

Jaká jsou zdravotní a věková omezení?

Každý cestující je povinen zhodnotit vlastní zdravotní stav, platí stejné podmínky jako při cestě dopravním letadlem na dovolenou. Pokud si nejste jistí, poraďte se s vaším praktickým lékařem. Horní věkové omezení nemáme, spodní věková hranice je na zvážení rodiče s ohledem na vhodnost letu vzhledem k věku dítěte. Děti do 15 let se můžou zúčastnit se souhlasem zákonného zástupce a na jeho odpovědnost.

Jaká jsou hmotnostní omezení?

Hmotnostní omezení pro všechny tři pasažéry je v součtu 250 kg. Malá letadla pro zážitkové lety mají omezenou nosnost, z bezpečnostních důvodů musíme dodržovat maximální vzletovou hmotnost povolenou výrobcem.

Nebude mi v letadle nevolno?

Nepříjemným pocitům z letu se snažíme aktivně předcházet létáním za dobrých podmínek a citlivou pilotáží. Pokud jste k nevolnosti náchylní, pozitivní vliv má dostatek spánku, tekutin a střídmá konzumace před letem. Řešením mohou být také přípravky jako například Kinedryl.

Můžu konzumovat alkohol?

Konzumace alkoholu před letem, ani v jeho průběhu není povolena. Podnapilé osoby ohrožují bezpečnost letu a vyhrazujeme si právo odmítnout jejich účast na zážitkovém letu. Skleničku na oslavu si ovšem můžete s radostí vychutnat po přistání.

Můžu si vyzkoušet řídit letadlo?

V rámci seznamovacího letu si pasažér na sedadle vedle pilota může vyzkoušet pilotování. Letadlo má zdvojené řízení, pilot je v každém okamžiku připraven převzít kontrolu a stále odpovídá za bezpečné provedení letu.

Můžu používat telefon?

Mobilní telefony připojené k síti mohou v malých letadlech ovlivnit kvalitu rádiového spojení. Stejně jako v dopravních letadlech ke jejich použití možné se zapnutým Letovým režimem, můžete tedy nerušeně fotit i natáčet. 

Můžu poslouchat během letu hudbu?

Ano, zážitek z letu si můžete obohatit o poslech vaší oblíbené hudby. Naše letadla jsou vybaveny audio systémem, který lze propojit přes bluetooth s telefonem. Přehrávání hudby pro pasažéry může být izolováno od pilota, který zůstává v nerušené komunikaci s řízením letového provozu. 

Můžou mě na letiště doprovodit blízcí?

Rodina i kamarádi vás mohou doprovodit až k letadlu. Během letu je k dispozici zázemí letiště a místo na pozorování letového provozu na letišti.

Co když budu potřebovat na toaletu?

V malém letadle bohužel není prostor na toaletu. Před vzletem doporučujeme využít zázemí na letišti.

Můžu si s sebou vzít mazlíčka?

Mazlíčci se pod dozorem mohou vyskytovat na letišti, do letadla není jejich přítstup povolen.